Kirándulási lehetőségek a közelben

Ugrás a fő oldalra

Kistücsök étterem

A Kistücsök étterem a Balaton déli partján, Balatonszemesen található étterem. Az épület a 19. században épült, Postakocsi Fogadó néven vált ismertté, majd az 1900-as évek közepén a Balatonszárszó és Vidéke ÁFÉSZ tulajdonába került.

Zamárdi Kalandpark
balatonszemes

Latinovits Zoltán Emlékmúzeum

A múzeumi kiállítóhely 1984-es alapítású. Állandó kiállítása a tragikus körülmények közt elhunyt színészkirály, Latinovits Zoltán (1931-1976) pályáját mutatja be fotók és dokumentumok tükrében. Az emlékkiállítás a budapesti Színháztörténeti Intézet anyagából készült.

Gokart Pálya
balatonszemes

Aktív Balaton - Fürdők & Wellness

Ez a ritkaságszámba menő, partközeli élménymedencés-csúszdás hely, vagyis a Balatonszemesi Élményfürdő a Berzsenyi úti szabadstrandon található, igaz attól elkülönítve. Ez egyben azt is jelenti, hogy külön (percalapú) belépőt kell váltani a bejutáshoz. A melegített vízzel és úszómesterekkel is megáldott, körbekerített oázis teljesen gyermekbarát, ami persze nem zárja ki a „különleges esti programok megszervezését és lebonyolítását” sem.

Ha pancsolás közben/után megéheznénk, és a szemesi etalonként funkcionáló Kistücsök túl messzinek látszik, akkor a fürdő Napsugár Éttermében is jóllakhatunk. Valószínű, hogy mindezek a lehetőségek szerepet játszanak abban, hogy a strand szinte minden évben elnyeri a Kékhullám Zászló-minősítést.

Lovaglási lehetőség

Ahogy a Balatonlelle közelében található birtok nevéből is látszik, itt a lovaglás csak egy a számos program közül, így azok is feltalálják majd magukat, akik inkább csak nézni szeretik, ahogy mások lovagolnak. Profi lovasbemutatók, lovas kocsis programok is vannak itt, a középpontban pedig a hagyományos gasztronómia, borkóstolás, cigányzene és a mulatozás van Kerülje a helyet, ha magányra vágyik, ha a hús látványát sem bíró vegetáriánus, vagy aki nem jön lázba egy látvány disznóvágástól. Imádni fogja viszont, ha szereti az ilyen típusú kikapcsolódást, és szívesen rendel olyan ételeket, mint a "libamájtorony", a fokhagymás tarja, a halászlé vagy a házi lecsó. Természetesen a kezdők és a haladók is tudnak hódolni a lovaglásnak, a kicsik pedig pónik hátán ismerkedhetnek a sporttal.

Hal-Álom halsütöde

A Hal-álom fantázianevű halsütő a balatonszemesi móló tövében, egy csendes, barátságos kis udvarban készíti ropogósabbnál ropogósabbra a süllőket, hekkeket, pontyokat. Annak rendje és módja szerint ezek mellé savanyúságot és kenyeret is kérhetünk, na meg egy korsó sört. Persze ennél jóval nagyobb a kínálat: a halászlén innen és túl azért halmentes ételeket is találunk. A helyhez tartozik egy fedett terasz is, de akár a szabad ég alatti padokat is választhatjuk ebédünk helyszínéül. A tengerparti hangulatról a pálmafás asztalterítők gondoskodnak.

Gömbkilátó

A város egykori elöljárója, Gaal Gaston ültette be feketefenyővel a kopár felszínű dombot. Legmagasabb pontján, 165 méter magasan egy kilátó áll, amely az 1960-as évekig faszerkezetű volt. A kilátót Kádár István mérnök álmodta meg, melyet az 1958. évi brüsszeli világkiállítás után hoztak Boglárra. Eredetileg belső üvegburkolattal tervezték fölállítani, amelyben egy presszót kívántak elhelyezni; de a természeti erők ezt nem engedték. A 15 méter átmérőjű, 240 háromszöglemez alkotta Gömböt, Zics László építész javaslatára díszkivilágítással látták el, ami még az északi partról is könnyen felfedezhető. Az 1980-as években átesett már egy felújításon, a kedvelt kirándulási célpont, és most 2012 nyarára ismét látogathatóvá vált Balatonboglár jelképe. A káprázatos kilátás évente tízezreket vonz

Balatonszemes hajóállomás

A balatonszemesi Hunyady József kikötőt 1912-ben helyezték üzembe. Nevét a környékbeli birtokosról, gróf Hunyady Józsefről kapta, aki sokat tett Balatonszemesért. A legutolsó felújításig a közforgalmú rész a jobb oldalon volt, míg a kedvtelési célú betonmólókat a hullámverés által védettebb bal oldalon lehetett megtalálni. A megfordított rendszerben a kikötő védettsége jelentősen lecsökkent, de ennek ellenére is a legjobban felszerelt kikötők egyike a szemesi: non-stop kikötőmesteri szolgálat, télen őrzött hajótárolás, zárt és ingyenes parkoló, valamint két daru szolgálja ki a hajósokat. Emellett a kikötőben a kamerás megfigyelőrendszer működik, így ha kedved van, akkor itt be is kukkanthatsz a kikötőbe! Balatonszemesről Balatonlellére, Balatonboglárra és Tihany felé indulnak hajójáratok.

Balatonszemesi vitorláskikötő

A balatonszemesi vitorláskikötőt a Hunyady József kikötővel egyszerre, 1912-ben helyezte üzembe a Bahart. A legutolsó felújításig a közforgalmú rész a jobb oldalon volt, míg a kedvtelési célú betonmólókat a hullámverés által védettebb bal oldalon lehetett megtalálni. A megfordított rendszerben a kikötő védettsége jelentősen lecsökkent, de ennek ellenére is a legjobban felszerelt kikötők egyike: vendéghelyek, non-stop kikötőmesteri szolgálat, télen őrzött hajótárolás – azaz a vitorlásokhoz külsős nem is mehet be –, zárt és ingyenes parkoló, valamint két daru szolgálja ki a hajósokat.

2,5 órás bulihajó

Balatoni Hajózás Menetrend - Balatoni Hajózás Árak 2018 Vajon mennyire lehet csúcs a Balaton közepén kirúgni a hámból? Egy 2,5 órás bulihajón biztosan megtudja. Barátai pedig nem győznek majd köszönetet mondani Önnek a nagyszerű ötletért. A 2,5 órás bulihajó program a Balatonföldvári kikötőből 2018.07.07 és 08.26. között indul. Felnőtt ár: 2.400 Ft, Gyermek ár (4-14 év között): 1.680 Ft 1 órás sétahajózás a naplementében

Balatoni Hajózás Menetrend - Balatoni Hajózás Árak 2018

Ne válassza ezt a programot, ha fél, hogy eláll a lélegzete. Viszont, ha élvezné, hogy pezsgőt, vagy üdítőt szürcsölgetve gyönyörgödhet a naplementében és mindezt a Balatonon ringatózva, akkor feltétlenül fizessen be egy ilyen túrára.

Az 1 órás sétahajózás a naplementében program a Balatonföldvári kikötőből 2018.07.07 és 08.26. között indul.

Felnőtt ár: 2.000 Ft, Gyermek ár (4-14 év között): 1.400 Ft

Postamúzeum, Balatonszemes

A Hunyady család balatonszemesi birtokán a 18. század utolsó negyedében istálló céljaira emelt barokk műemléképület 1962 óta ad otthont a Postamúzeum kiállításainak.

A Hírközlési Múzeumi Alapítvány 2003- és 2004-ben felújíttatta a kincstári tulajdonban lévô patinás ingatlant, s megépíttette a kiállított fogatolt- és gépjárművek, valamint a mozgópostakocsi védelmére szolgáló lábaspajtát. A szépen kialakított udvar méltó környezetet nyújt Trischler Ferenc szobrászművész alkotásának, a hírközlési emlékműnek, amellyel a közeli és távolabbi múltban, a hírvivői szolgálatuk teljesítése közben elhunyt postásoknak, távközlési és műsorszórási dolgozóknak állít közös kegyeleti emléket egyetlenként Európában.

A hajdani istállóépületben berendezett a Kocsiszekértől a postaautóig című állandó kiállítás a Postamúzeum járműgyűjteményének válogatott darabjait tárja a közönség elé. Az épület történetéhez is kapcsolódva a kiállítás a postai szállítás történetét mutatja be a 15. századi kocsiszekértől a közelmúlt motoros meghajtású postaautójáig. A több évszázados istállóépületben és a Dunántúl jellegzetes népi gazdasági épületét mintázó lábaspajtában elhelyezett eredeti és modellezett járművek, a korhű postai egyenruhákba öltöztetett bábuk, s a keretekben lévő dokumentumok, fényképek, térképek egy postatörténeti utazásra invitálják a kedves látogatót.

Balatonszemesi szabadstrand

A Berzsenyi úti (központi) szabadstrand közvetlenül a balatonszemesi élményfürdő mellett van, de attól elkülönítve. Továbbá a településen több ingyenes strand is található. A fürdőzés kellemes, gyógyító hatású. 5-10 perces séta után érhetjük el a selymes vízben az 1,8 – 2 m-es vízmélységet, amelyben már úszni is lehet. A szabadstrand Balatonszemes központjában található